הכשרת מדריכי פילאטיס
הכי קרוב לג'וזף שאפשר

הכשרת מדריכי פילאטיס
הכי קרוב לג'וזף שאפשר

ברוכים וברוכות לפילאטיס האוס, מרכז ההכשרה הראשון והיחיד בישראל המשתייך לרשת הבינלאומית המקורית של רומנה קריזנובסקה.

החלה ההרשמה למחזור הבא!

אנחנו הנציגות הרשמית היחידה בישראל

מתוך 40+ מרכזי הכשרה ברחבי העולם

ההכשרה כוללת תעודה בינלאומית הנחשבת ביותר בתחום

ההכשרה המקיפה והטובה בעולם

שיטת הלימוד מבית רומנה קפדנית ואינה עוסקת בקיצורי דרך. חשוב לדעת מראש שההכשרה דורשת זמן, משאבים והמון מחוייבות, כוללת היכרות מעמיקה עם הכוריאוגרפיה של הרפרטואר, הבנת הרצף, מטרות התרגילים והדרך להעביר אותם למתאמנים בדגש על בטיחות והתאמה לצרכי המתאמנ/ת והרמה. מצד אחד מדובר במשימה מאתגרת, מצד שני, זה מה שנקרא - הדבר האמיתי - בדרך להיות בעל או בעלת תעודת הדרכה בינלאומית. מעניין? בואו נמשיך.

רומנה - להיות חלק ממורשת פילאטיס

כאשר נפטר פילאטיס בשנת 1967, התברר כי לא הותיר אחריו צוואה בנוגע להמשך דרכה של השיטה. אשתו קלרה המשיכה להפעיל את הסטודיו לפילאטיס בשדירה השמינית במנהטן. ב-1970 היא מינתה את רומנה למנהלת הסטודיו והפקידה בידיה את האחריות להמשך דרכם של הזוג בצורה הנאמנה ביותר למקור שהכירה היטב.

מרכזי ההכשרה העיקריים של בית הספר של רומנה - "Romana's Pilates" ממוקמים בניו יורק ובפלורידה. ברחבי העולם נמצאים עשרות מכונים רבים נוספים החברים ברשת, מכשירים את דור העתיד ומחוייבים לשמירת הרמה הגבוהה והאחידה שהשתייכות לרשת מבטיחה.

שלב מקדים בהכשרה

בכדי להצטרף למסע המתגמל ולהיות מדריך ברשת, חובה לעבור מבחן כניסה עם מנהל ההכשרה. הכנה למבחן תיערך לאורך מספר חודשים לפני תאריך המבחן.

הדרישות להתחלה בהכשרה:

  • ביצוע מדויק של רפרטואר התרגילים הבינוני ברפורמר ובמזרן, מבלי הנחיות מדריך
  • הכרת מערכת הבסיסית-בינונית בשאר המכשירים
  • מושגים יסודיים והבנת שש העקרונות הבסיסיים של השיטה

שלבים 1-3 בהכשרה

התכנית בנויה בשלושה שלבים: בסיסי, בינוני ומתקדם. על כל מדריך לעתיד לסיים את דרישות כל שלב במלואן לפני המעבר לשלב הבא. במידה ויסיים בהצלחה את שלושת שלבי ההכשרה יקבל תעודה החתומה על ידי

Grand Master Sari Mejia Santo.

כל שלב כולל:

סמינר

סמינר של יומיים מרוכזים אשר מועבר על ידי מדריך בכיר מהרשת המגיע מחו"ל ומעביר למשתלמים את הידע הדרוש לאותה רמה. העבודה תתמקד בהיכרות, הבנה, תרגול אישי והנחייה של כל תרגיל. המשתלמים ילמדו את מטרות התרגילים, כיצד ומתי מלמדים את התרגיל לראשונה, עבודה עם פציעות וכיצד לייצר עבודה יעילה ומאתגרת בהתאם לצרכים של כל לקוח.

שעות סטאז׳

על כל מדריך לעתיד להשלים מינימום 200 שעות (600 סה״כ) סטאז׳ הכוללות: צפייה ואימון אישי בכדי לתרגל ולחזק את הידע הנלמד במהלך הסמינרים. פגישות שבועיות עם מנהל ההכשרה והמשתלמים הנוספים.
שיעורים פרטיים לשיפור הטכניקה, הדיוק והרצף באימון האישי.

בחינות והערכות

לאחר השלמת דרישות כל שלב, יוערך המשתלם בבחינה מעשית, שם ידגים כי הוא מוכן להמשיך לשלב הבא. בנוסף לכך ישנן בחינות בכתב בשלבים 2 ו-3

לימודי המשך

Continued Professional Education

כדי לשמור על עקביות ואיכות ההדרכה ברשת, מתבקש כל מדריך מוסמך לעבור לפחות קורס המשך אחד בשנה.
המפגשים נערכים מספר פעמים בשנה בערים מרכזיות בעולם, ובהם נוצרים קשרים הדוקים ותמיכה בין מדריכים מאזורים שונים בעולם.

הרשמו בהקדם למועד הבא. מספר המקומות מוגבל לקבלת סילבוס ופרטים נוספים מלאו את הטופס

המוסמכים היחידים בישראל

הכשרת מדריכים בשיטת רומנה הינה הכשרה בינלאומית. אנחנו גאים לספר שבישראל אנחנו היחידים שמורשים ומוכשרים להעביר את השיטה המציעה את הדרכת הפילאטיס האיכותית והמוכחת ביותר בענף. נשמח ללוות גם אתכם בתהליך החשוב הזה.

יהל הרצוג

בוגר מרכז ההכשרה של Romana's Pilates בניו יורק 2011-2013. מוסמך לרכז את ההכשרה הרשמית בישראל מ- 2019. צלם סרטים תיעודיים מ- 1989 שגילה את עולם התנועה והיכולות השיקומיות של האמנות הזאת, שהיא פילאטיס, בפיתוח אישי לאחר שהחלים מפציעת גב בעזרת מורים בכירים של השיטה בניו יורק. הגילוי הפך למסע חיים ואהבה גדולה למקצוע והרצון לשתף בכל הטוב הזה את הדורות הבאים.

הילה קורץ

בוגרת האקדמיה למוסיקה ולמחול ע״ש רובין, האוניברסיטה העברית, ירושלים (B.dance) שנת 2006.

בוגרת התוכנית למדריכי פילאטיס true pilates New York ,Romana's pilates שנת 2009. מוסמכת לרכז את ההכשרה הרשמיתבישראל מ- 2019.

התמחות בהוראת מחול ובהדרכת פילאטיס לרקדנים.

הצטרפו למורשת הפילאטיס

לסילבוס ולפרטים נוספים מלאו את הטופס או התקשרו

בוגרות שסיימו את ההכשרה
ואלה שבדרך רוצות לספר
ש...

״תכנית ההכשרה היא חוויה משנת חיים, הלימודים והניסיון המעמיקים שמקבלים במהלך תקופת הלימודים, ההתפתחות האישית המופלאה והמורים הכי טובים בעולם עושים את כל העניין לתהליך התפתחות בכל מובן אפשרי!״

ליאור שהם,
משתלמת,
מחזור 2021

"אני מלמדת פילאטיס כבר 12 שנה, תמיד שאפתי ללמוד ממורים אחרים, בעיקר מחו"ל, ואכן זו הייתה חוויה מעשירה, אך מהרגע בו נחשפתי בסטודיו של יהל לשיטה של רומנה, ככל שלמדתי יותר והבנתי יותר את עקרונות השיטה, רק אז הפנמתי לאילו עומקים אפשר להגיע וכמה אפשר לתרום ולשפר את חיי המתאמנים. הקורס של רומנה ארוך, מורכב ותובעני, במסגרת הקורס הייתה לי הזכות ללמוד ולהתאמן תחת מדריכים מהשורה הראשונה בעולם, שלמדו ישירות מרומנה עצמה, במיוחד, היה לי הכבוד ללמוד ולהתאמן אצל המסטר מרג'ורי אורון מהולנד, בעלת ידע מופלא בגוף ובנפש האדם, מבחינתי מודל לחיקוי. אחד העקרונות החשובים, בשיטה של רומנה, הוא שכל תהליך מתחיל בניתוח דמות הגוף של המתאמן, הבנת הצרכים, בניית תוכנית עבודה והקפדה על ישומה, התוצאות מדהימות גם בהתנסות האישית שלי, אך לא פחות חשוב, בהתנסות ובשיפור בקרב המתאמנים שלי. אני רוצה להודות ליהל הרצוג על הכנסת השיטה לארץ ועל התמיכה הרבה במדריכות שעברו את ההכשרה המופלאה הזאת. ממליצה בחום לכולם.
איימי אור שרגא, בוגרת ההכשרה

"התחלתי את הקורס אחרי שכבר לימדתי פילאטיס קלאסי במשך שנתיים וחצי. למרות זאת אני מרגישה שבכל שלב של הקורס למדתי יותר מכל מה שלמדתי לפני. הקורס לא רק מלמד את תרגילי הפילאטיס ואיך לבצע וללמד אותם אלא עוזר לנו להגיע להבנה עמוקה יותר של כל תרגיל, להבין מה המטרה שלו, איך ללמד אותו בשביל סוגי גוף שונים ולמי ניתן את התרגיל הזה בכלל. לא עוד לבצע תרגילים כי זה מה שכתוב בספר אלא להבין למה ואיך. לומדים איך ללמד מתאמנים עם נתונים שונים בצורה שתטיב עם הגוף שלהם.

ההכשרה עצמה היא רק נקודת פתיחה בעיניי. אחרי ההכשרה מצטרפים לקהילה של רשת רומנס פילאטיס ושם הקסם האמיתי. מכירים מדריכים מדהימים מכל העולם, שאפשר לקרוא להם קולגות, והלמידה לא מסתיימת אף פעם."

חן כהן,
משתלמת

"ההכשרה של רומנה בארץ היא ההכשרה המקיפה ביותר והמקצועית ביותר שקיימת באיזור.
נפגשתי עם מורים מדהימים שלהם ידע ותשוקה למקצוע: פלורה לומברדי (פירנצה, איטליה) וג׳רמי פרו (פראג, צ׳כיה), שהגיעו לארץ להעביר לנו סדנאות,
מרג׳ורי אורון (האג, הולנד), האגדה שלא מוותרת לנו ודורשת מאיתנו להיות הטובות ביותר בלי פשרות, שדורשת מאיתנו למצוא את המורה שנמצא בתוכנו לא להיות העתק והכי חשוב לראות את הגוף שנמצא מולנו ומה הוא צריך.
יצרנו קשרים עם מורים ומתלמדים כמונו מכל העולם: מרוקו, לבנון, צרפת, אנגליה, ארה״ב והמון אחרים שהפכו להיות משפחה!
מבחינתי זו הכשרה שמשנה חיים וכל היופי הוא שזה לא מסתיים בתעודה אלא כאן זה רק מתחיל..
אני ממליצה בחום! תבואו מוכנים לעבודה קשה ולידע שלא נגמר"
נעמה תורג׳מן
בוגרת ההכשרה, סטודיו הארי, ירושלים.

הצטרפו למורשת הפילאטיס

לסילבוס ולפרטים נוספים מלאו את הטופס או התקשרו

המרכז לפילאטיס, רחוב לוחמי הגטאות 20, רמה"ש

058-545-5456

תפריט נגישות

he_ILHebrew
en_USEnglish he_ILHebrew